Паф ракавите се враќаат во модна игра, еве каде да најдете убави модни парчиња

„Паф“ ракавите се вратија на модната улична сцена, а со почетокот на пролетта се повеќе стануваат хит мешу трендсетерките.

Ваквите предимензионирани ракави додаваат елеганција и женственост на секој моден изглед. И додека порано ги носевме за свечени пригоди, сега блузите и кошулите со „паф“ ракави шармантно ги комбинираме со фармерки, тексас или кожени здолништа.

И нема шанса да не останеме незабележани!

Погледнете некои од „паф“ моделите од актуелните колекции на популарните модни марки.

H&M

Massimo Dutti

Zara

Zara

x

Check Also

12 „кежуал“ модни парчиња од Springfield вредни за внимание

Се подготвуваме за зимската сезона со лежерни модни парчиња од омилените – Springfield. ...