Прв брендиран моден хотел во светот: Палацо Версаче Дубаи

Внатрешниот дизајн кажува се’, секој агол од хотелот дише во знакот на луксузната мода.

версаче 6

Хотелот Палацо Версаче во Дубаи ќе ги отвори своите врати за гостите следното лето. Сместен во срцето на Дубаи, опкружен со прекрасни градини, ова оригинално уметничко дело ќе биде прв хотел брендиран од модна марка Версаче.

версаче 2 Сите 214 соби со кои располага Палацо Версаче се уредени со дел од најдобриот мебел од луксузните куќи во сопственост на Донатела Версаче, додека деталите се  исто така брендирани од марката Версаче. Дополнително на располагање се уште 169 раскошно уредени станови, сместени од левата и десната страна на хотелот.

версаче 3

Во хотелот ќе има и либански и италијански ресторани, сала за танцување, сала за конференции, бутик Версаче, спа и фитнес центар, базени…

версаче 4

версаче 5

 

 

x

Check Also

Отворена е новата поставка на изложбата “Скопје, одново” во МСУ – Скопје

Од денеска, 14 октомври, посетителите на Музејот на современата уметност – Скопје ...