Панталоните со рамен крој се враќаат во мода

На модната сцена се враќаат панталоните со рамен крој. Заборавете на „скини“ моделите.

pan 4

Правилно одбраните панталони можат визулено да го направат телото повитко, да ги издолжат нозете и да го подигнат задникот. До сега на модната сцена владееја „скини“ моделите кои ги нагласуваат облините, но визуелно ги скратуваат и нозете па беа привилегија само за оние кои немаа никаков проблем со килограмите.

 

Од есенската колекција на Роберто Кавали

Од есенската колекција на Роберто Кавали

Панталоните со рамен крој, кој одлично им стојат на сите, полека ги истиснуваат „скини“ моделите и се вратија во продавниците најавувајќи го новиот есенски тренд.

pant123

Па, ако сакате визулено да ги издолжите нозете, време е за шопинг на панталони со рамен крој. 

x

Check Also

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува ...