Парфем инспириран од текст на Фреди Меркјури

Третиот парфем на пејачката Кети Пери „Килер Квин“ е инспириран од стиховите на Фреди Меркјури.

keti 1

„Килер Квин“ е лична креација на Кети Пери. Содржи ноти на боровница, сливи и бергамот, потоа се развива во мириси на јасмин и последната нота е кашмир.

keti w

28-годишната пејачка вели дека Фреди Меркјури со своите стихови ја опишал жената каква таа сака да биде со помош на овој парфем, моќна и забележана.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...