Pasta party во Битола за атлетската елита

Во еден посебно несекојдневен амбиент во кој дуваше ветер на една поинаква Битола, тимот на првата градска трка Трчај бе одлучија да организираат ден пред трката таканаречена Pasta party со гостите кои помогнаа во целиот процес на подготвка на овој нивни проект.

АУРУМ е фузија на вкусови, естетика и врвна услуга. Нивниот готвач Михаил Крстевски за гостите на трката подготвуваше паста во живо.

Винаријата СТОБИ ги донесе за дегустација своите врвни вина. ТУБОРГ беше нашиот избор за пиво. ЦЕВИТАНА е секогаш добар придружник на луѓе кои спортски живеат.

Трчај бе екипата живее на паста, трчање, но и добра музика, па диџеј Чико, дечкото познат по скречување на винили, си го фати стејџот и си ја размрда оваа Трчај бе поддржувачка екипа.

x

Check Also

Роберт Билбилов го промовираше видеото за „Кој отров“ (ВИДЕО)

Роберт Билбилов е неуморен! После одличното видео за темата „Нигде не те ...