Пенелоп Круз е лице во новата кампања на Carpisa

Шпанската глумица повторно е лице на модната марка  Carpisa.

За рекламната кампања за есен/зима 2018 на Карпиза, позира убавата глумица Пенелоп Круз. Фотосесијата е реализирана во Мадрид, а фотограф е Ксави Гордо. Глумицата е облечена во „кежуал“ стил, а во преден план се кожените чанти.

Ѕвезди на есенската колекција се минијатурната црвена чантичка Алена и контрастно големата, бела чанта Идра.

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...