Пенелоп Круз како Донатела Версаче во новиот филм за Џани Версаче

Списанието „Ентертејмент Викли“ ги објави првите фотографии од новиот филм за Џани Версаче насловен „Убиството на Џани Версаче“. Филмот се фокусира на смртта на познатиот моден дизајнер, основач на модната империја Версаче.

Во филмот глумат Пенелоп Круз (Донатела Версаче), Едгар Рамирез (Џани Версаче), Рики Мартин (Антонио Д Амико) и Дарен Крис (Ендрју Кунанан).

Продуцентот Рајан Марфи објаснува дека филмот е драматично различен од до сега видените филмови посветени на Џани Версаче, и дека акцентот е ставен на модата и славата.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...