Пенелоп Круз во посета на Порто Монтенегро

Глумицата ќе биде гостин на вечерната забава посветена на модата и филмот.

porto-montenegro-marina

Најстарата Бонд девојка во историјата Пенелоп Круз ќе има 40 години кога ќе се снима догодина филмот, а до тогаш таа и ќе се породи.

Во меѓувреме, неколку дена од летово ќе помине во Црна Гора. Пенелоп треба да пристигне во суперлуксузното Порто Монтенегро на 3 август, а ќе биде дел од забавата посветена на модата и филмот.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...