Пијалак од 9 состојки -најдобар согорувач на масти

Ако не сакате да јадете зеленчук, природните сокови се одличен начин за внес на потребни намирници во телото. Ако искомбинирате вистински намирници, ќе добиете напивка која топи масти и го ослободува организмот од токсини.

Потребни намирници – 1 големо цвекло, 3 моркови, 5 стапчиња целер, 1 шака свеж спанаќ, 1 јаболко, 2 ротквици, 1 краставица, 1 корен од свеж ѓумбир (максимална големина од 1 см), 1 лимон.

Подготовка

Исчистете го заленчукот, убаво измијте го и изрибајте го или исечкајте на ситни парчиња. Потоа ставете го во блендер и блендирајте додека добиете глатка смеса. Додадете вода по желба колку напивката сакате да биде густа. Во жежките денови може да додадете и дробен лед.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...