Пит Дејвидсон, по разделбата од Каја Гербер сака да посвои дете

26-годишниот комичар кој се пријави на рехабилитација за да ги излечи проблемите со неговата личност, размислува за посвојување на дете.

Популарниот комичар не размислува на жени, но на дете – да.  Откако заврши врската со моделката Каја Гербер, Пит Дејвидсон би сакал да има дете и сега размислува за посвојување. Пит ова го откри за време на интервјуто

Тоа беше 26-годишниот комичар кој го откри за време на радио интервјуто минатиот понеделник.

„Само сакам син“, рече комичарот.

Оваа желба, како што објаснил, е поради траумата која ја доживеал во детството – татко му починал за време на терористичкиот напад од 11 септември.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...