Пица горгонзола за пријатен викенд ручек

За да ја подготвите оваа необична вкусна пица со вкус на горгонѕола, потребно е:

440 грама тесто за пица, 500 мл сос од домати, 2 лажици маслиново масло, 1 парче тиквичка, 1 зелка цикорија (црвена), 1 лажица рузмарин, 120 грама горгонзола и 2 лажици борови ореви.

Не заборавајте пред боровите ореви да ги додадете на пицата, прво пропржете ги на тавче за да добијат полн вкус.

Загрејте ја рерната на 250 степени. Ставете го тестото во сад за печење и полијте го тестотот со сосот од домати. Печете осум минути.

Во меѓувреме, загрејте го маслото во тава на висока температура. Додадете ги исечканите тиквички и пржете ги две минути додека не добијат боја. Потоа додадете ги листовите зелка цикорија (исечкани) и пржете уште две минути додека не станат меки.

Зачинете со рузмарин и ставете ја смесата врз тестото за пица. На крајот додадете ја тенко исечканата горгонзола и боровит ореви. Печете уште седум минути додека сирењето не се стопи.

x

Check Also

Места на кои никако не треба да се чува зимницата

Дури и совршено подготвената зимница во добро стерилизирана тегла може да се ...