Платинум блонд -Транформација на Дуа Липа

Вчера, популарната пејачка Дуа Липа, ја објави фотографијата и на Твитер и на Инстаграм од нејзиниот нов изглед.

Пејачката по трет пат се одлучи да биде русокоса. Овојпат „платинум блонд“.

Фотографијата ја постирала од Њујорк кадешто и ја направила промената на косата. Но, иако на неа не се гледа целиот нејзин лик, тоа што требало да се нагласи е во фокусот – новата фризура, новите нокти и накитот.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...