По разводот – Анџелина Џоли позира на насловната страница на „Венити фер“

Актерката Анџелина Џоли позира за насловната страница на септемвриското издание на списанието „Венити Фер“.

Фотографирана од Мерт&Маркус, 42-годишната убавица ја покажува скулптуралната фигура, облечена во елегантни фустани.

Во интервјуто, Анџелина зборува за разводот од Бред Пит, нагласувајќи дека поминала низ исклучително тежок период и дека сега се обидува да земе воздух. Објаснува дека разводот не сака да го нарече лош, бидејќи не го сака зборот лош, туку само работите станале многу тешки.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...