Почна да функционира првата монобренд продавница Guess, застапени се линиите Guess, Guess Jeans и Marciano by Guess

Одлична вест за љубителите на брендот „Guess“. Во Скопје почнува да функционира првата монобренд продавница Guess, во која ќе биде застапена женска, но и машка колекција.

Купувачите можат да ги најдат своите омилени парчиња на виртуелната продавница на www.fashiongroup.com.mk, а со отворањето на трговските центри – и во продавницата во Skopje City Mall на приземје. Во рамките на продавницата ќе бидат застапени линиите Guess, Guess Jeans, како и Marciano by Guess.

На денот на отворањето на виртуелната продавница за сите купувачи беа подготвени голем број изненадувања, а  екслузивно гостуваше популарната Sara Jo (@sarajoofficial), која со свој перформанс се вклучи во живо на Инстаграм профилот на Fashion Group.

Sara Jo, фото Фејсбук

За сезоната пролет/лето 2020 Guess нуди колекција која изобилува со атрактивни и трендовски модели. Женственоста е на прво место, а  неа на одличен начин ја доловува сензуалната Џеј Ло, која е Guess девојката за оваа сезона.

Ве покануваме да бидете дел од уште едно уникатно модно искуство на онлајн продавницата на Fashion Group!

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...