Почна Модниот викенд во Копенхген, уличната мода многу инспиративна (ФОТО)

Време е за уште една возбудлива сезона на модни ревии на кои престижните модни куќи, новите модни марки и перспективните млади дизајнери ќе ги претстават колекциите за пролет/лето 2019. Новата модна сезона ја овтори Модната недела во Копенхаген, пред светската модна елита да се собере (во септември) во Париз, Њујорк, Лондон и Милано.

Оваа недела Данска е најпосакувана модна дестинација. Но, освен новите трендови кои можат да се видат на модните писти, има многу нешта да се научат од уличната мода.

Инспирирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им ...