„Подгответе се“ порачува Ирина Шаик од насловната на Вог

Руската убавица и девојка на Роналдо ја краси насловната страница на августовското издание на бразилскиот Вог. Егзотичната фотосесија е насловена Подгответе се. Барањето е фер. Ова е прва фотосесија на Ирина Шаик за бразилскиот Вог и се разбира - таа уште еднаш покажа зошто ја сметаат за една од најсексапилните жени во светот. Дводневното снимање е реализирано во ресортот Хамптонс во Њујорк, а зад објективот е италијанскиот фотограф Џанпаоло Сгура. Шаик е облечена во лежерна гардероба која асоцира на бразилската традиција и култура.

Review Overview

Руската убавица и девојка на Роналдо ја краси насловната страница на августовското издание на бразилскиот Вог. Егзотичната фотосесија е насловена Подгответе се.

i151

Барањето е фер. Ова е прва фотосесија на Ирина Шаик за бразилскиот Вог и се разбира – таа уште еднаш покажа зошто ја сметаат за една од најсексапилните жени во светот.

i990191

i111771

i9991

i9981

Дводневното снимање е реализирано во ресортот Хамптонс во Њујорк, а зад објективот е италијанскиот фотограф Џанпаоло Сгура. Шаик е облечена во лежерна гардероба која асоцира на бразилската традиција и култура.

i991

i878

i871

i76

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...