Поглед на есенската колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories го објави едиторијалот за есенската колекција. Инспирацијата е од француската улична мода на 70-те години. 
& Other Stories го носи парискиот стил во колекцијата есен 2019. Фустани со макси должина, сомот, плиш и имитација на кожа се главните ѕвезди на есенската сезона. Од палетата на бои доминираат пурпурната, белата и крокодилскиот принт. 
Во продолжение, погледнете дел од колекцијата. 

x

Check Also

Северина во Струмица го најави есенскиот тренд на силна црвена нијанса

За настапот во Струмица, популарната хрватска пејачка Северина се фотографираше во романтична ...