Поглед на есенската колекција на Силвија Михајловска (Алшар) 

Модната дизајнерка Силвија Михајловска (Алшар) ја лансираше есенската колекција насловена Skopje Streets.

Станува збор за урбана колекција со црно бели тонови збогатени со „анимал“ принт и со цртежи инспирирани од Keith Haring, нацртани од Iva Creativa. Од материјалите доминира памукот што ги прави овие модни парчиња многу пријатни за носење.

Skopje Streets е претставена со едиторијал, во кој позира моделот Маја Илиоска, пред објективот на Крсто Златков.

Новите модни парчиња од Алшар погледнете ги во фотогалеријата.

x

Check Also

Ѕвездите остануваат дома со стил, и ги повикуваат фановите да седат дома!

Што е во мода во моментов? Да се остане дома. А ѕвездите ...