Поглед на есенската колекција од MANGO: Есен во мирни тонови

Дизајнерите од шпанската модна марка MANGO оваа есен го ставаат фокусот на неутралните нијанси.

За есенскиот тренди водич позира полската убавица Малгозија Бела.

Колекцијата вклучува блејзери, џемпери, туники, долги волнени палта кои се носат во комбинација со волнени здолништа и панталони. Освен на волната, акцентот е и на вештачката кожа која е многу модерна за оваа сезона.

Од палетата на бои тука се нијансата на карамела, крем, беж и нежно-сивата.

x

Check Also

Есенска тексас колекција од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Грејс Хартзел ни ја претставува во новиот едиторијал есенската тексас колекција ...