Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

 за сезоната есен/зима 

Во новиот едиторијал на Станува збор за основни модни парчиња за секојдневно носење, во различни прилики, вклучувајќи го и работното место. Акцентот е на плетените џемпери, шик блејзери, панталони со должина до колениците, класични и женствени панталони со кожен ремен, а хит на сесозаната се кожените панталони во јавачки стил кој се комбинираат со високи кожени чизми. Погледнете што ни предлага шпанскиот бренд. 

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...