Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

 за сезоната есен/зима 

Во новиот едиторијал на Станува збор за основни модни парчиња за секојдневно носење, во различни прилики, вклучувајќи го и работното место. Акцентот е на плетените џемпери, шик блејзери, панталони со должина до колениците, класични и женствени панталони со кожен ремен, а хит на сесозаната се кожените панталони во јавачки стил кој се комбинираат со високи кожени чизми. Погледнете што ни предлага шпанскиот бренд. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...