Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Андреја Џакону е лице во есенската колекција на Massimo Dutti. Модниот водич е насловен  First View Report. 

Масимо Дути го објави модниот водич во кој ги презентира есенските модни парчиња и ни дава идеи како да ги комбинираме. Колекцијата е инспирирана од стилот на 90-те години, а во центарот на вниманието се „авијатор“ јакните и долгите кожени палта. Од палетата на бои доминираат неутралните нијанси – сива, кафена и зелена. Проверете што ни носи Масимо Дути за есен 2019. 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...