Поглед на есенската премиум колеција на Zara

Zara го лансираше едиторијалот за да ги претстави новите модни парчиња од есенската премиум колекција. Егеганцијата и шик-стилот го имаат главниот збор. 
Кампањата е снимена во духот на „стрит стајлот“ на њујоршките улици. Четири моделки позираат пред објективот на Кристијан мекдоналдс. 
Акцентот е на раскошните принтови, плисираните здолништа и фустани, карираните материјали и палтата украсени со вештачко крзно. Интересни се комбинациите на бои, графичките принтови, миксот на тантела со богат принт, деталите кои се во преден план. 
Погледнете во продолжение. 

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...