Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019.

Зад фотосесијата стои Солве Сундсбо кој работеше со моделите Кристофер Еинл, Ханс Гобејн, Марк Улц и Николас Ходји.

Од клучните модни парчиња за сезоната на постудени денови се издвојуваат палтата од сомот, везените јакни и блејзерите со дворедно закопчување.

Во продолжение погледнете што ни носи Pal zileri за претстојната сезона.

 

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...