Каја х Лагерфелд

Поглед на колекцијата од соработката на Каја Гербер и Карл Лагерфелд

Каја Гербер, ќерката на супермоделот од 90те години, Синди Крафорд, соработуваше со прочуениот дизајнер Карл Лагерфелд, а резултатот е ексклузивна есенска капсулна колекција.

16-годишната Гербер работеше на линијата за облека, модни додатоци и накит заедно со дизајнерот. Колекцијата ќе биде пуштена во продажба на 30ти август.

Моделите се младешки, кежуал и спортиски, но има и елегантни дизајнерски решенија.

Погледнете дел од колекцијата во фотогалеријата.

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...