Поглед на летната колекција на Guess

Guess ја презентираше кампањата за новата колекција дизајнирана за лето 2019. 

Кампањата е снимена во пустината Мохаве (САД). Пред објективот на Татјана Герусова позираат моделите Гвен Ван Меир и Мишел Герзиг. Двете Guess девојки носат кежуал тексас модни парчиња, тропски принтови и кожени панталони и јакни.
Импресивните летни модни парчиња одлично се комбинираат со трендовски „каубој“ чизми и Guess чантички.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...