Поглед на летната колекција на костими за капење од H&M

Модниот гигант H&M ги здружи силите со холандската популарна марка за долна облека Love Stories за новата колекција на костими за капење за лето 2019. Колекцијата е насловена Love Stories Swimclub x H&M, а ќе биде достапна во продажба во продавниците H&M од 1-ви јуни. 
Во рекламната кампања позираат моделите Ракел Зимерман, Сабина Карлсон и Алана Арингтон. 
Колекцијата се фокусира на „mix and match“ стиловите. 

x

Check Also

„МакеДокс“ ги најави програмите Земја во фокус – Германија, Чешка вечер и Детската програма

Десетгодишниот јубилеј на „МакеДокс“ се преклопува со два значајни јубилеи за слободата ...