Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на Масимо Дути за сезоната лето 2020.

Шпанскиот моден бренд се фокусира на 100% памучни ткаенини совршени за сезоната на топло време.

Дизајнерите од Масимо Дути предност им дадоа на предимензионираните здолништа и фустаните со спуштени раменици кои се ѕвезди во новата колекција. Од палетата на бои доминираат неутралните нијанси.

Освен со фотосесија, тренд водичот е претставен и со видео.

 

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...