Поглед на летната колекција на Reserved (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција на Reserved е инспирирана од ориенталниот стил – етно и бохо стилот добија нова димензија во насока на модна инспирација од Блискиот Исток.

Нијансите на земјата, пастелните тонови, свилата и кафтанот се главни протагонисти во новата колекција дизајнирана за лето 2019. Главниот збор е – лелеавоста. Такви се блузите, фустаните, туниките но и панталоните.

Популарните crop блузи збогатени се со интересни панделки и ракави, па одлично „стојат“ со секаков крој на здолништа и панталони.

Во продолжение, погледнете ги наинтересните модни парчиња од Reserved за лето 2019.

 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...