Поглед на летната колекција на Swarovski, волшебна е!

Летната колекција на накит Swarovski насловена Колекцијата Сваровски I содржи четири линии дизајнирани од креативниот директор Џована Енгелберт. Линиите ги носат имињата – Дулцис, Куриоза, Луцент и Хрома.

Пред објективот на Шарлот Велс за кампањата позираат моделките Џорџина Гренвил, Нур Ризк, Јана Џулиус и Јан Бајбон.

Стиловите се инспирирани од модерната технологија, а дизајните вклучуваат маркантни прстени, обетки со повеќе бои и геометриски инспирирани форми.

 

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...