Поглед на летните модни парчиња од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модата од раните 2000-ти се врати, а Зара го истакнува трендот со неодамнешниот стилски водич наречен: Love 00’s.

Главно лице на кампањата е Мона Тогард.

Во колекцијата доминираат неонските бои и нагласените принтови – модни парчиња совршени за дневно и вечерно излегување.

Акцентот е на летните фустанчиња – екстра мини, но и макси должини, а тука се и ретро панталоните за ноќни забави.

Облеката се комплетира со рамни сандали во неонски или мирни нијанси и платнени капчиња со цветен принт.

Уживајте во погледот на дел од колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...