Поглед на новата колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимата сеуште трае, но познатите модни марки своите погледи веќе ги насочија кон пролетта, презентирајќи ги првите модни парчиња дизајнирани за пролет.

Новата колекција на Масимо Дути е насловена  ‘La Force D’un Look’. Вообичаено за оваа модна марка, повторно се форсира женствениот и елегантен стил.

Акцентот е на мантилите, бомбер јакните, волнените блузи и елегантните панталони и кошули кои се совршени за деловна атмосфера.

Од палетата на бои доминираат неутралните нијанси, но и модерните, зелени тонови. Во некои од моделите е присутен стилот иснпириран од машката мода.

Уживајте во фотогалеријата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...