Поглед на новата летна колекција од Massimo Dutti

Sunseekers е едиторијалот посветен на новата летна колекција од Massimo Dutti.

Флоралните принтеви доминираат во колекцијата која ја карактеризира лежерната нота во препознатливиот стил на познатиот моден бренд.

Макси фустани, трендовски culottes панталони, crop топови и комбинезонки – овие модни парчиња се идеални за потоплите денови.

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...