Поглед на новите модни парчиња од Mango Committed за пролет/лето 2019

Моделот и пливачка Вивиен Солари, позната по својата природна убавина, е главно лице во кампањата за колекцијата Mango Committed за пролет/лето 2019.

Колекцијата на Mango – Mango Committed, која е фокусирана на одржливата мода, се надополни со нови модни парчиња. Кампањата е снимена на плажа, а новите модни парчиња ги рекламира Вивиен Солари. – За мене океанот е место за бегство. На крајбрежјето се чувствувам поповрзана со природата, зашто го искусувам секој момент, вели 39-годишната Солари, мајка на три деца, која е позната по пливањето во ладни води.За сезоната на потопли денови дизајнерите од Манго предлагаат макси фустани, предимензионирани кошули и „кежуал“ панталони. 

 

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...