Поглед на новите, пролетни фустани од ZARA

Новите модели на фустани од пролетната колекција на Зара се во знакот на женственоста и шаренилото.

Секој може за себе да најде по нешто, според сопстениот вкус, а изборот на фустани во Зара овојпат е прилично голем. Колекцијата предизвикува со живи нијанси, трендовски принтови и пријатни материјали за носење особено во периодот на потоплите денови.

Акцентот е на шаренилото, во игра е цела палета на бои, од бела до жолта, зелена, розова, црвена, сина…Фустаните со принт се во преден план, а оваа пролет ќе носиме цветни мотиви, точки, пруги и животински принт. Подеднакво се популарни и марама – фустаните.

Пронајдете го вашиот фаворит во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...