Поглед на новите „слип“ фустанчиња од BERSHKA

Повторно им се враќаме на тесните фустанчиња со миди и  мини должина кои ја следат силуетата на телото. За вечерни излегувања ги преферираме оние од сатенски материјали или пак украсени со чипка, додека за дневни „шеми“ одлични се поспортските и „кежуал“ модели со мини должина.

Неколку интересни модели на пролетни/летни фустанчиња најдовме во новата колекција на Бершка. „Кежуал“ моделите не пропуштаме да ги износиме со трендовски пар патики – за шик и суперкомотен изглед.

Во понудата се и црните фустани, како и оние со светли тонови, како и со сеуште популарните риги. Секако, не заборавајте дека „ин“ се моделите во неонски нијанси.

 

Погледнете ги во продолжение нашите фаворити.

x

Check Also

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад ...