Поглед на новите, зимски модни парчиња од &Other Stories

Зимата станува се поостра, но тоа не значи да ја запоставиме модата.

Дизајнерите од &Other Stories ја дополнуваат зимската колекција со нови, топли модни парчиња, а акцентот е на џемперите, блузите со анимал принт, сомотските панталони и фармерките со висок струк.

Колекцијата е надополнета со кожени чизмички.

Ново хит модно парче е белата јакничка со патент и нагласени крагњи. Од палетата на бои пак, доминираат ледено белата, сенф жолтата и беж нијансата.

x

Check Also

Розово до крајот на зимата (и почетокот на пролетта) со MANGO

Вториот дел од зимата, карактеристичен по снеговите и ниските температури, може да ...