Поглед на PARTY колекцијата на ZARA

Зара не подготвува за новогодишните и божиќните празници со новата колекција тукушто лансирана.

Во преден план се светкавите материјали и плишот, но вниманието го привлекуваат и фустаните во златна, сребрена и бронзена нијанса.

Едиторијалот е насловен „Dance, Dance, Dance”, а главните улоги ги имаат моделките Ана Рубик и Лина Жанг.

Во „парти“ колекцијата на Zara има и серија неодоливи асиметрични фустани како и жешки панталони.

Погледнете во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...