Поглед на празничната колекција на MANGO

Декемвриската сезона на празнични денови е пред нас, па време е да почнеме да размислуваме како да се дотераме за претстојните забави кои ќе зачестат.

Прво што ни паѓа на ум се фустанчињата. Женствени и софистицирани, тие се совршени за празничните денови. А одлична понуда има во празничната колекција на нашата омилена модна марка Манго.

Ако пак сте повеќе за панталони, има избор и за вас. Комбинирајте ги со екстравагантен или светликав топ. Додадете предимензионирани обетки и чевли со висока потпетица – и веќе сте „тип-топ“.

Инспирирајте се од „парти“ понудата на Манго, во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...