Поглед на пред-есенската колекција на чевли и чизми од Кристијан Лубутен

Прочуениот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави својата колекција наменета за пред-есенската сезона. Тантелата е во центарот на вниманието, а дизајните се многу романтични.

Секако, новата колекција од Лубутен никого не разочара. Колекцијата е карактеристична по миксот на деликатна чипка и флорални везови.

Колекцијата содржи високи и ниски чизми, класични  d’Orsay модели, и модели со вртоглаво високи потпетици.

Во продолжение погледнете неколку од моделите.

x

Check Also

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен ...