Поглед на пролетната колекција H&M Studio

H&M  се инспирираше од шведскиот остров Готланд за да ја создаде новата колекција за порлет/лето 2020.

Станува збор за „кежуал“ и спортска колекција која содржи и волуминозни фустани, колоритни блузи и дуксери, и спортски костими за капење.

За колекцијата позираат моделите Кара Тејлор, Уми Јеме и Фелис Нордхоф.

Колекцијата ќе биде во продажба до крајот на мај.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...