Поглед на свечената колекција од ZARA

Моделот Бинкс Валтон е главно лице во новата колекција од Zara дизајнирана во лимитирана едиција. Модниот водич е насловен Personal Best. 

Зара лансираше лимитирана колекција за свечени прилики за лето 2019. Модните парчиња се наменети за „party-ready“ изгледи, а инспирирани се од стилот на 80-те години. Американската убавица ги презентира свечените фустани – а акцентиран е горниот дел со панделки, паф ракави, спуштени раменици и карнери. Во продолжение, погледнете дел од моделите. 

x

Check Also

Капчиња и сламени шапки за лето 2019, еве каде да ги купите најубавите модели

Еден од најпотребните модни додатоци за топлите денови, покрај очилата за сонце, ...