Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Зимската сезона 2018/19 повикува на топла облека, плетени џемпери, волнени палта, панталони од подебел материјал…Massimo Dutti ни дава елегантен одговор за стилот во студените денови.

Зимската колекција на Масимо Дути е насловена Winter Horizons. Главно лице на каталогот е моделот Биргит Кос. Шпанскиот моден бренд акцентот го става на панталоните со женствен крој, џемперите со ролка, волнените палта и модерните туники.

 

Во фотогалеријата погледнете што ни носи Масимо Дути за зима 2018/19.

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...