Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti го објави едиторијалот наменет за зимската сезона.

Едиторијалот е насловен Special Coats Edition и акцентот е, се разбира, на палтата.

Дизајнерите од Масимо Дути препорачуваат да ги носиме оваа сезона со кожени мокасини и високи чизми.

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...