Поглед одблизу на пролетната колекција на C&A

Ги сакате пастелните бои? Тогаш ќе ја обожавате новата колекција на C&A.

За потоплите денови C&A ни нуди широк избор на фустани со секакви форми. Секое парче е забавно и лелеаво, а макси фустаните и фустанчињата со спуштени раменици – да се потсетиме – се хит за оваа сезона.

Во колекцијата акцентот е ставен и на тексасот. Мекиот и природен материјал ги враќа во мода таканаречените „trucker“ јакнички кои лесно се комбинираат со повеќе видови на материјали.

Неизбежни се и модните додатоци за на плажа, како и костимите за капење. Посебно се истакнуваат тропските принтови, но и сандалите со симпатични детаљи. Накитот пак, за оваа сезона е исто така во нежни пастелни тонови, а очилата за сонце и шеширите гарантирано ќе ве освојат „од прва“.

Во фотогалеријата се претставени клучните модни парчиња од C&A за пролет/лето 2017.

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...