Поглед на новите чизми од Zara

Популарната шпанска модна марка Зара во есенската колекција лансираше два чифта на чизми – кратки и високи, карактеристични по „анимал“ кожата и дрвена висока платформа која наликува на кломпи.

Дрвената платформа е декорирана со нитни.

Би ги носеле?

x

Check Also

Есен во стилот на 70-те со новите модни парчиња од MANGO

Есенската колекција од Манго воодушевува и не навраќа на духот на 70-те ...