Погледнете ги новите модели очила за сонце од Dolce & Gabbana

Луксузната италијанска модна марка Dolce & Gabbana ја лансираа кампањата за очила за сонце, оптички очила и модни додатоци за сезоната зима 2019/2020. 
Преубавите манекенки Кјара Шелси, Нури СОн и Чеј Карти се главни лица во фотосесијата, која е поддржана и со видео. 

Повеќе не се во „модна игра“ нагласените и големи рамки, туку напротив. Рамките се речиси незабележливи, а стаклата се во засенчени, нежни нијанси. Доминираат тркалезните модели.

Во продолжение погледнете ги новите модели.

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе ...