Погледнете ги овие мантили и јакни од новата колекција на Massimo Dutti

Масимо Дути ни носи преубави елегантни мантили и фраерски јакнични за сезоната на потоплите денови.

Мантилите се совршен одговор за секој деловен и елегантен изглед, но погодни се и за свежите пролетни вечери. Јакничките пак, кожени или од тексас, ги комбинираме со „кежуал“ модни парчиња, но секако внесуваат посебен шарм дури и на спортските комбинации.

Од нијансите, доминираат популарните „nude“ тонови, но тука се и трендовските карирани примероци.

Погледнете што ни носи Масимо Дути за пролет 2018.

x

Check Also

Групна изложба на македонска мода и дизајн во галеријата „Акантус“

В петок, 14. декември во 18 часот во галеријата „Акантус“ во Скопје ...