Погледнете го првото видео за најава на филмот за Оскар Вајлд (ВИДЕО)

Vanity Fair го окажа првиот trailer за биографскиот филм за животот на Оскар Вајлд. Филмот е насловен според неговото познато дело “The Happy Prince”.

Режисер и носител на улогата на ирскиот писател е Руперт Еверет, а со него во филмот глуми и Колин Фирт, како најдобар пријател на Вајлд.

“The Happy Princea” ги раскажува последните години од животот на писателот и поет, времето поминато во затвор откако е обвинет за хомосексуалност, и неговото селење во Франција кадешто живее под друго име.

x

Check Also

Кралицата Летиција во точкаста блуза од MANGO

Шпанската кралица Летиција и кралот Филип VI. го посетија спортскиот центар „Чентро ...