Погледнете ја ќерката на Алесандра Амброзио, супермодел во најава: Убавината и благоста се наследни!

Супермоделот позира за фотосесија и ја претставува нејзината ќерка Ања (12). Ања изгледа ги има сите „карти“ за да ги следи професионалните стапки на славната мајка.

Ања порасна. И се чини дека има намера да ги следи стапките на нејзината славна мајка, Алесандра Амброзио (39). Супермоделот објави неколку снимки на Инстаграм кои ја претставуваат заедно со нејзината ќерка Ања, која е на возраст од 12 години. А девојчето докажува дека знае како да застане пред камерата исто како мајка си, како вистински професионалец.

View this post on Instagram

🕊

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Двете облечени во светло розови фустани, од шифон и свила, позираат заедно во балетска сала.

На трите фотографии, Алесандра изгледа сензуално, додека нејзината ќерка како да навестува некои танчерски чекори.

Етерични, грацилни, како да лебдат, изгледаат како да не живеат во овој свет. И, кој знае дали Ања – фотокопија од Амброзио – навистина веќе не избрала да ги следи стапките на нејзината мајка, која веќе ја вклучува во некои рекламни кампањи во за да ѝги разјасни „нештата“ на девојчето.

Во 2012 година – Амброзио од Форбс беше прогласена за шести најплатен модел во светот, со добивка од 6,6 милиони долари – а мајката и ќерката беа заедно модели за брендот Лондон Фог.

View this post on Instagram

Shifting into the vibration of love. 〰️🤍〰️

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

 

x

Check Also

Дуа Липа го рекламира новиот парфем од Сен Лоран – YSL Libre Intense 

Поп пејачката Дуа Липа се врати во нова соработка со луксузната модна ...