Погледнете ја празничната колекција на MAC

Празничната (новогодишна и божиќна) колекција на MAC е насловена Shiny Pretty Things. Содржи кармини, сјаеви за усни, сенки за очи, моливи за очи, руменила…, а сите содржат светки и блескави честички.

Во колекцијата доминираат нијансите препознатливи за калеидоскопот и токму тоа ги прави прозиводите преслатки, но и празнични.

Освен прекрасни производи, колекцијата содржи и сетови со сенки, руменила и хајлајтери кои можат да бидат совршен новогодишен подарок.

x

Check Also

Бизарните третмани за убавина на славните, од Гвинет Палтроу до Џенифер Лопез…

Младешкиот изглед, затегнатата кожа, сјајот на лицето…ѕвездите прават се и изнаоѓаат нови ...